Kraftowy Tapas Bar

prezentacja browaru – materiał nadesłany przez Kraftowy Tapas Bar

Najmniejszy browar na Warmii i Mazurach i jeden z najmniejszych w Polsce. Nie umniejsza to jednak jego wyjątkowości. Czemu sądzimy, że jest browarem z duszą?

Przedmiot z duszą bywa synonimem tego wykonanego własnoręcznie, z wykorzystaniem rzemieślniczych metod i z najwyższą starannością. Jak w przypadku tego browaru, którego właścicielem jest małżeństwo, a pomysł zrodziła pasja do domowego warzenia piwa, którą odkryli ponad 7 lat temu. Zadowoleni pochlebną opinią znajomych odnośnie smaku wytwarzanych stylów zaczęli nieśmiało myśleć aby przedstawić je szerszemu gronu odbiorców. Powiązali to z pasją właścicielki do hiszpańskiego stylu życia i jedzenia i tak też powstał browar & tapas bar.

A powstał nie szybko… By ograniczyć koszty przedsięwzięcia cały remont lokalu, wynajętego z myślą o tej działalności, przeprowadzili sami. Drewniana zabudowa baru, ścian czy sufitu jest wytworem właściciela, a więc w pełni rzemieślniczym. Tak jak i piwo, które sam warzy średnio raz w miesiącu. Ulubione piwne style gości lokalu to pszeniczny Weizenbock, Milk Stout, Irish Red Ale, Belgijski Ale czy Full Aroma Hops.

Za przedmioty  z duszą uznaje się te unikatowe, niepoddane masowej produkcji. Najczęściej nie są fabrycznie nowe, a użyte ponownie, odrestaurowane. Już samo wybicie warzelni browaru (3.2 hl) i pojemność trzech tankofermentatorów  (2 po 1100 l i 1 – 1500 l)  świadczą, że nie jest to hurtowa produkcja dla masowego odbiorcy.

Elementy browaru przez wiele lat funkcjonowały w warszawskim Browar de Brasil. Gdy wystawiono je na sprzedaż, założyciele Kraftowy Tapas Bar (z niemałą obawą…) podjęli decyzję o wykorzystaniu ich w tutejszym browarze. Podarowali im drugie życie.

Wyjątkowości miejscu nadaje niebanalny wystrój i naprawdę przepyszne jedzenie w latynoskim stylu. Goście potwierdzają również, że pasje właścicieli dodają przestrzeni autentyczności i wiarygodności.