Uprawa mięsa na szpinaku

Amerykańscy naukowcy opracowali jadalną platformę ze szpinaku, którą można wykorzystać do hodowli komórek mięsnych.

Zespół z Boston College odkrył, że żyłkowaty szkielet liścia szpinaku może być wykorzystany do rozwoju hodowanego w laboratorium mięsa.

Liście szpinaku służyły jako jadalne podłoże, na którym naukowcy hodowali białko zwierzęce wołowe, informuje profesor inżynierii Glenn Gaudette w Boston College, główny autor nowego badania.

Komórki są zależne od zakotwiczenia, co oznacza, że ​​muszą się czegoś przyczepić, aby rosnąć. W laboratorium możemy używać plastikowych płytek do hodowli tkankowych, ale plastik nie jest jadalny – tłumaczy Gaudette.

Gaudette dodaje, że zespół usunął komórki roślinne z liścia szpinaku i wykorzystał pozostałą strukturę naczyniową do wyhodowania izolowanych prekursorowanych komórek mięsnych krów. Komórki pozostawały żywotne do 14 dni i różnicowały się w masę mięśniową.

Pomyślne wyniki mogą doprowadzić do dalszego scharakteryzowania materiałów i procesów naukowych, aby zrozumieć, w jaki sposób zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów i ocenić, w jaki sposób można prowadzić produkcję na dużą skalę zgodnie z wytycznymi BHP.

Nadal przyglądamy się innym warzywom oraz innym komórkom zwierząt oraz ryb – informuje Gaudette.

Źródło: foodprocessing.com.au