Masło made in Mlekovita

30% masła produkowanego w Polsce to masło wyprodukowane przez SM Mlekovita. Dynamika jego sprzedaży w spółdzielni rośnie – w 2021 roku osiągnęła poziom dwucyfrowy.

– Masło to produkt niezbędny w diecie każdego człowieka. Tłuszcz mleczny jest najlepiej przyswajalny ze wszystkich tłuszczów spożywczych – proces jego trawienia zachodzi znacznie szybciej, a więc szybko zamienia się w energię i zwiększa siły witalne organizmu. Dlatego w naszej ofercie znaleźć można masło w różnych wariantach: najbardziej ulubione przez Polaków masło Polskie, jego wariant bez laktozy, masło ekologiczne BIO czy masła z dodatkami smakowymi. Co ważne, popularność naszego masła wśród konsumentów sprawia, że właściwie „prosto z produkcji” trafia na półki sklepowe, dzięki czemu klient ma pewność, że kupuje masło nie tylko najwyższej jakości, ale i najświeższe – komentuje Dariusz Sapiński, prezes zarządu SM Mlekovita.

Mlekovita jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim, liderem polskiego mleczarstwa, również w eksporcie.