Fabryka Hochland w Węgrowie ma już 20 lat! Jubileuszowy piknik dla Pracowników Zakładu oraz Dostawców Mleka

Na węgrowskich błoniach odbyła się wyjątkowa impreza plenerowa zorganizowana dla pracowników Zakładu Mleczarskiego Hochland Polska w Węgrowie i dostawców mleka Hochland Polska. W piknikowej atmosferze goście – a zaproszonych zostało niemal tysiąc osób
– świętowali jubileusz 20-lecia fabryki zlokalizowanej w rejonie zwanym Zielonymi Płucami Polski.

Zakład Mleczarski w Węgrowie dołączył do Grupy Hochland w 2002 roku i przez cały ten czas intensywnie się rozwijał. Tylko w ciągu ostatnich 6 lat przeprowadzono w nim inwestycje o wartości ponad 230 milinów złotych. 18 czerwca, na węgrowskich błoniach, terenie należącym do jednego z największych dostawców Hochland Polska, Wojciecha Piotrowskiego, zorganizowano obchody długo wyczekiwanego jubileuszu 20-lecia istnienia zakładu.

Jubileuszowy piknik rozpoczął się wystąpieniem Piotra Knauera, dyrektora generalnego i prezesa zarządu Hochland Polska. W swoim przemówieniu złożył on życzenia zarówno pracownikom, jak i dostawcom, którzy są
z Hochland od 20 lat. Korzystając z obecności oficjeli, a wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Przetwórców Mleka oraz reprezentujący Urząd Miejski w Węgrowie Burmistrz Miasta – Paweł Marchela i Przewodnicząca Rady Miasta – Beata Gashi, wspomniał o niezmiernie istotnej w obecnych czasach kwestii bezpieczeństwa energetycznego zakładów mleczarskich w Polsce. Chciałbym ostrzec przed bardzo niebezpiecznymi, a sygnalizowanymi już, pomysłami na okresowe ograniczanie zasilania energią zakładów mleczarskich w Polsce. Mleczarnia to nie produkcja dóbr długotrwałych, która może zatrzymać się na tydzień lub dwa i czekać na lepsze czasy. Przerwy w dostawie prądu lub gazu oznaczają natychmiastowe wstrzymanie produkcji, co skutkuje tym, że już na drugi dzień rolnik musi wylać wyprodukowane mleko. A przecież co miesiąc w Polsce skupowanych i przetwarzanych jest ponad miliard litrów mleka! Nie wolno tego lekceważyć, bo gdy przetwórcy nie będą mogli przyjąć dostarczonego mleka, nie będzie serów, jogurtów, twarogów, masła i wielu innych podstawowych produktów żywnościowych. Trzeba pilnie zmieniać priorytety zasilania na korzyść branży mleczarskiej. Od tego może zależeć przyszłość producentów i przetwórców mleka – tłumaczył zebranym Knauer.

Następnie głos zabrał burmistrz miasta, Paweł Marchela, który nie tylko złożył życzenia pracownikom firmy i pogratulował wspaniałego jubileuszu, ale i podkreślił, że Hochland jest stabilnym pracodawcą dla mieszkańców Węgrowa i okolic. Zaznaczył również, że podczas pandemii Hochland pokazał, jak troszczy się o pracowników oraz podziękował za wspieranie inicjatyw stowarzyszeń i różnego rodzaju instytucji, które działają na terenie Węgrowa i mają jeden cel – aby w Węgrowie żyło się lepiej.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Kilkugodzinna uroczystość, na którą zaproszonych zostało 980 gości, obfitowała w liczne atrakcje jak wzniesienie balonem Almette, pokazowe pieczenie sękacza, budowa budek lęgowych dla zapylaczy i ptaków czy zabawy z „Bezpiecznym Kierowcą”, podczas których można było poczuć dreszcz emocji na symulatorze dachowania. Największa furorę zrobiły jednak przepyszne lody z firmowego sklepu „Chleb i Ser” stworzone na bazie Hochland Cremette, a także przysmaki od Kół Gospodyń Wiejskich z Wyszkowa, Stawisk, Liwa i Brzozowa. Dym przysmaków z grilla od Domu Weselnego Kuczyn był wyczuwalny do późnych godzin nocnych.

Uczestnicy pikniku doskonale bawili się podczas występu zespołu Black Sapal, składającego się z Pracowników Hochland Polska, wystąpiła również grupa DJ’s Vice Versa, której założycielem jest Pracownik Zakładu Mleczarskiego w Węgrowie, Darek Dmowski. Specjalnie dla Kobiet Almette, które brały udział w Najlepszej Kampanii Reklamowej Produktów Mleczarskich 2021 roku, zaśpiewała pochodząca z Węgrowa finalistka „The Voice of Kids”, Nela Zawadzka. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych w rytm utworów gwiazdy disco – „Marioo” oraz coverów światowych hitów wykonywanych przez zespół „Aristos band”.