Stock Spirits przejmie Polmos Bielsko-Biała

Stock Spirits, spółka należąca do jednego z wiodących na rynku globalnych funduszy private equity CVC Capital Partners, podpisała warunkową umowę przejęcia Polmos Bielsko-Biała S.A.

CVC Capital Partners od samego początku inwestycji w Stock Spirits pod koniec 2021 roku deklarowało chęć dalszego dynamicznego rozwoju spółki, m.in. w kategorii produktów wysokojakościowych. Przejęcie firmy Polmos Bielsko-Biała z jej flagową marką Biały Bocian jest pierwszym krokiem w tym kierunku.


Rozpoczynając wspólną podróż ze Stock Spirits, jednym z liderów sektora alkoholi w regionie CEE, zapowiadaliśmy m.in. rozwój organizacji w Polsce oraz rozszerzenie oferty naszych produktów i usług. Planowana inwestycja w Polmos Bielsko-Biała idealnie wpasowuje się w przyjętą przez nas strategię budowy wartości grupy– mówi Krzysztof Krawczyk, Partner CVC Capital Partner

Stock Spirits należy do wiodących firm produkujących alkohole wysokoprocentowe i likiery. Posiada ugruntowaną pozycję w kategorii alkoholi smakowych i wódek czystych w Polsce oraz w Czechach. Stock Spirits rozwija również swoje umiejętności w obszarze zarządzania przychodami w tym przede wszystkim wykorzystania zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji. Inwestycja w Polmos Bielsko-Biała wspiera plany rozwojowe spółki, koncentrujące się przede wszystkim na opracowaniu nowej gamy produktów i usług, wejściu na nowe rynki oraz rozwoju portfolio wysokojakościowych produktów.

Jakość produktów w Stock Polska jest dla nas zawsze najważniejsza. To na jej podstawie budujemy szerokie portfolio marek oraz ugruntowaną pozycję na wielu rynkach. Jest ona podstawą zaufania wśród polskich i zagranicznych klientów. Tym bardziej cieszę się, że do naszej rodziny dołączą tak prestiżowe marki jak Biały Bocian czy Ogiński. To kierunek w którym chcemy się rozwijać – powiedział Marek Sypek, dyrektor generalny Stock Polska.


Biały Bocian to flagowy produkt Polmosu Bielsko-Biała, produkowany według tradycyjnych zasad tylko z wyselekcjonowanych zbóż i krystalicznie czystej wody.

Polmos Bielsko-Biała S.A. to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów wyrobów alkoholowych w Polsce z 200-letnim doświadczeniem. W swoim portfolio firma posiada ponad 10 marek. Poza Białym Bocianem konsumentom znana jest również z takich produktów jak: Ogiński, Extra Żytnia czy Advocaat.

Produkty Polmos Bielsko Biała eksportowane są nie tylko do wielu krajów Europy, ale także USA i Australii. Dzięki ciągłym inwestycjom technologicznym nieustannie podnosiliśmy ich jakość. Jestem bardzo zadowolony, że nasze marki będą dalej dynamicznie rozwijane i wspierane dzięki większej skali przy wdrażaniu innowacji oraz ogromnemu doświadczeniu Stock Spirits – mówi Dariusz Jamioła, dyrektor generalny Polmos Bielsko-Biała.


Transakcja zostanie sfinalizowana po zakończeniu procesów regulacyjnych.

(Warszawa dnia 21.07.2022)