Browar Amber gospodarzem Wiosennych Warsztatów Piwowarskich

Nadmorska edycja Wiosennych Warsztatów Napojowych z Browarem Amber w roli głównej cieszyła się wyjątkową frekwencją. 115 uczestników przyjechało do Gdańska aby posłuchać o rynku i nowych technologiach produkcji, surowcach i piwnej komunikacji. Obok browarników z największych polskich browarów siedzieli przedstawiciele rzemiosła i kraftu.

Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali historii Browaru Amber, w tym również historii butelki typu amber, będącej inicjatywą ówczesnego właściciela browaru – Andrzeja Przybyło.

Browar Amber stawia na samowystarczalność: woda z własnego ujęcia, własna stacja propagacji drożdży a nawet uprawa własnego jęczmienia (sic!) czynią ten zakład wyjątkowym nie tylko na mapie Polski ale i całej Europy. Wydaje się to być prawdziwym uosobieniem browaru kraftowego. W 2011 roku zakład rozpoczął produkcję niepasteryzowanego piwa „Żywe”. Tajemnicę sukcesu tego piwa zdradził zebranym Piotr Przybyło, współwłaściciel browaru: – Utrzymujemy reżim mikrobiologiczny, po prostu jest u nas czysto – stwierdził z uśmiechem.

Prawdziwymi symbolami nadmorskiego browaru są także piwo Koźlak oraz Jonannes.

 

Browar co roku ze sprzedaży piwa Johannes funduje jeden eksponat do gdańskiego muzeum: piwo powstało w kooperatywie z muzeum właśnie i jest prawdziwym, niepowtarzalnym gdańskim trunkiem. Powyżej eksponaty zakupione ze sprzedaży Johannesa.

 

Zebrani wysłuchali kilkunastu specjalistycznych prelekcji:

Podczas warsztatów pięciu wystawców prezentowało ofertę dla sektora browarniczego

Rozmowy kuluarowe przy szklance dobrego piwa to niezwykle istotny element Warsztatów. Nie inaczej było i tym razem, tym bardziej, że piwo z browaru Amber było znakomite. Kilka wypowiedzi udało nam się zarejestrować na plikach video.

 

Obrady zwieńczyły wycieczki techniczne do Browaru Amber

 

 

Goście mieli możliwość obejrzenia linii produkcyjnych firmy TES STM

oraz słodownię MaltEurope w Gdańsku

Wiosenne Warsztaty Piwowarskie odbywają się co roku z inicjatywy wydawnictwa Bikotech.

Jesienią wydawca zaprasza  do udziału w Polskim Kongresie Browarniczym: