W Warszawie, podczas Polskiego Kongresu Browarniczego, odbył się Profesjonalny Konkurs Piwa GoodBeer 2016.
Oficjalne wyniki profesjonalnego konkursu piw Good Beer, 17-18 X 2016, Warszawa.
Kategoria jasny lager
Złoty medal dla Browaru Namysłów za Braniewo Chmielone na Zimno
Srebrny medal dla Kompanii Piwowarskiej za Książęce Pierwsze Zbiory
Brązowy medal dla Browarów Regionalnych Jakubiak – Browar Bojanowo za Bojan Strażackie
Kategoria jasny mocny lager
Złoty medal dla Browaru Kormoran za Marcowe
Kategoria ciemny lager
Złoty medal dla Browaru Kormoran za Kormoran Ciemny
Srebrny medal dla Browaru Jedlinka za Czerwony Baron
Brązowy medal dla Kompanii Piwowarskiej za Książęce Ciemne Łagodne
Kategoria ciemny mocny lager
Srebrny medal dla Browaru Gloger za Hardy Drab
Kategoria porter bałtycki
Złoty medal dla Śląskiego Browaru Rzemieślniczego Recraft za Porter Bałtycki Mentor
Srebrny medal dla Browaru Kaszubska Korona za Porter
Brązowy medal dla Browaru Zamkowego za Raciborski Porter
Kategoria jasne ALE
Srebrny medal w kategorii Browaru Bednary za Łowickie Pale Ale
Brązowy medal dla Kompanii Piwowarskiej za Książęce Golden Ale
Kategoria ciemne Ale
Złoty medal dla Browarów Regionalnych Jakubiak – Browar Tenczynek za Imperial Stout
Srebrny medal dla Browaru Fortuna za Miłosław Klonowy Milk Stout
Brązowy medal dla Browaru KingPin za Turbo Geezer
Kategoria american Pale Ale
Srebrny medal dla Browary Regionalne Jakubiak – Browar Lwówek Śląski za Lwówek Jankes
Brązowy medal dla Browaru Kormoran za Kłos Wielozbożowy
Kategoria american IPA
Srebrny medal dla Browaru KingPin za Mandarin
Brązowy medal dla Browaru Kormoran za Aipa – Podróże Kormorana
Kategoria speciality IPA
Złoty medal dla Browaru KingPin za HeadBanger
Srebrny medal dla Browaru Faktoria za Bass reeves
Brązowy medal dla Browaru Faktoria za St. Arnulf
Kategoria belgijskie i francuskie Ale
Złoty medal dla Grupy Żywiec za Żywiec saison
Kategoria piwa pszeniczne
Złoty medal dla Browaru Kormoran za Witbier – Podróże Kormorana
Srebrny medal dla Śląskiego Browaru Rzemieślniczego Recraft za WeizenBock
Brązowy medal dla Carlsberg Polska za Kasztelan Niepasteryzowane Pszeniczne
Kategoria piwa Wędzone
Złoty medal dla Browaru w Grodzisku Wielkopolskim za Piwo z Grodziska
Srebrny medal dla Browaru Kaszubska Korona za Dymione
Brązowy medal dla Browaru Kormoran za RauchBock – Podróże Kormorana
Kategoria piwa aromatyzowane
Złoty medal dla Browaru Kormoran za Śliwka w Piwie
Srebrny medal dla Browaru Jabłonowo za Piwo na miodzie wielokwiatowym z Imbirem
Brązowy medal dla Brovaria za Brovaria Dyniowe
Piwa oceniane były przez profesjonalne Jury w składzie:
Rafał Kowalczyk – dyrektor konkursu, przewodniczący Jury
Adam Szewczyk – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Czesław Dziełak – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Artur Napiórkowski – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Krzysztof Teliżyn – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Michał Krzysztofik – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Piotr Czarny – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Dawid Kulbicki – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Paweł Zych – Carlsberg Polska
Paweł Błażewicz – Browar Kormoran
Rajmund Petrzyk – Browar Zamkowy
Filip Mazur – Browar Stara Komenda
Lidia Stępień – Browar Fortuna
Adam Czogala – Browar Perun
Marcin Koziara – Browar Namysłów
Paweł Zarychta – Browary Regionalne Jakubiak
Michał Kopik – Browar Kingpin