B&P Engineering: Rozwój w obliczu rosnących wymagań branży przetwórstwa owocowo-warzywnego

 

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii, stawia przed producentami maszyn coraz wyższe wymagania. Zaawansowane urządzenia, z którymi mamy na co dzień do czynienia zmieniają nasz styl życia. Oswojeni z technologią chcemy także wykorzystywać jej możliwości w codziennej pracy. Dyrektorzy zakładów produkcyjnych oczekują zwiększenia poziomu automatyzacji swojej produkcji, gwarancji bezpieczeństwa i coraz lepszej jakości produktu – mówi Tomasz Musiał, prezes B&P Engineering.

Dlatego też w B&P Engineering inżynierowie z działów badań i rozwoju oraz automatyki i programowania nieustannie testują nowe funkcjonalności systemów sterowania, usprawniają i dodają nowe opcje do produkowanych przez nas urządzeń. Wykorzystujemy najnowsze zdobycze techniki, aby nasza oferta maksymalnie spełniała oczekiwania użytkowników – dodaje prezes.

B&P Engineering w ostatnich latach stała się niekwestionowanym liderem oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych na krajowych i zagranicznych rynkach marek wśród producentów kompletnych linii technologicznych oraz maszyn i urządzeń dla przemysłu sokowniczego.

 

B&P Engineering legitymuje się bogatą, ponad 15 – letnią historią oraz niezwykle dynamicznym tempem rozwoju. – Nie będzie przesadnym stwierdzenie, że nasza firma rozrasta się niemal z dnia na dzień – mówi prezes Tomasz Musiał.

W 2018 roku firma nadal stawia na prężny rozwój. Rozpoczniemy produkcję na dwóch nowych, w pełni wyposażonych halach produkcyjnych o łącznej powierzchni ponad 9000 metrów kwadratowych. Realizowana na nich będzie produkcja zautomatyzowanych linii technologicznych, stacji wyparnych, systemów ultrafiltracji oraz wielkogabarytowych zbiorników o wysokości nawet do 30 metrów. Nowe hale pozwolą nam na optymalizację procesów produkcyjnych i skrócenie terminów realizacji zamówień. Realizacja powyższych inwestycji znacząco umocni firmę na pozycji lidera na krajowym rynku w produkcji unikatowych maszyn i urządzeń dla przemysłu przetwórczego – dodaje prezes.

 

 

Pod koniec maja ubiegłego roku B&P Engineering sfinalizowała transakcję związaną z przejęciem łańcuckiego przedsiębiorstwa Termoinstal, specjalizującego się  w remontach i montażu urządzeń oraz instalacji technologicznych wraz  z wykonawstwem izolacji ciepło i zimnochronnych. – Przejęcie Termoinstalu to pierwszy krok w budowie struktury holdingu B&P Engineering – zapewnia prezes Tomasz Musiał. – Łańcuckie przedsiębiorstwo posiada uzupełniający w stosunku do naszej firmy profil działalności, uzupełnia zakres usług związanych z kompleksowymi realizacjami budowy kompletnych linii technologicznych do produkcji soków i koncentratów.

 

Zapewnia także kompleksowe usługi w zakresie projektowania oraz wykonawstwa instalacji procesowych, w tym wodnych, parowych, chłodzących, sanitarnych, sprężonego powietrza oraz izolacji rurociągów technologicznych. Ponadto specjalizuje się w budowie kotłowni i kompresorowni oraz świadczy usługi związane z utrzymaniem ruchu w zakładach produkcyjnych.

Od początku swej działalności B&P Engineering systematycznie rozszerza zakres usług. – Rozwijający się rynek i zmieniające potrzeby klientów pociągnęły za sobą poszerzenie naszej oferty – mówi Peter Bauer, właściciel B&P Engineering. – Obecnie produkujemy urządzenia stosowane w produkcji koncentratów oraz oferujemy wykonawstwo pod klucz kompletnych linii technologicznych do produkcji soków NFC oraz koncentratów owocowych i warzywnych.

 

W naszej ofercie znajdują się także usługi subcontracting, które obejmują budowę urządzeń ze stali nierdzewnej dla renomowanych międzynarodowych koncernów – dodaje Peter Bauer.

 

 

Potencjał osobowy B&P Engineering to ponad 300 doświadczonych pracowników, w tym wykwalifikowana kadra inżyniersko – konstruktorska, specjaliści branżowi oraz pracownicy produkcyjni. W ramach realizowanej polityki kadrowej firma konsekwentnie stawia na osoby, które w codziennej pracy kierują się zarówno fachowością, jak też pasją, zaangażowaniem, szczerością, starannością i najwyższymi standardami etycznymi.

 

 

Obecnie poszukujemy technologów, konstruktorów, automatyków, spawaczy, operatorów obrabiarek CNC – dodaje prezes Tomasz Musiał. – Chętnie zatrudnimy osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, otwarte na nowości technologiczne. Zapewniamy interesującą i satysfakcjonującą pracę w profesjonalnym zespole, dającą możliwość samorealizacji, zdobycia doświadczenia, poszerzania wiedzy i umiejętności oraz wysokie, satysfakcjonujące wynagrodzenie – zapewnia.

 

Zapraszamy do współpracy oraz odwiedzin naszej strony http://www.engineering-bp.com