Polski Kongres Serowarski – spotkanie polskich serowarów

Polski Kongres Serowarski (24-26.10.2017, Mrągowo) zgromadził ponad 150 przedstawicieli branży mleczarskiej. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać szeregu specjalistycznych prezentacji dotyczących technik i technologii produkcji serów i twarogów. Segment serowarski w Polsce, w porównaniu do innych wyrobów mleczarskich, dynamicznie się rozwija. Szacuje się, że spożycie serów w Polsce w ciągu kilkunastu lat wzrosło o ok. 50% – spożywamy już ok. 15,5 kg serów per capita.

Obrady otworzył Edmund Borawski, prezes SM Mlekpol. Mleczarnia była honorowym gospodarzem tegorocznej edycji Kongresu. Tegoroczny Kongres to ukłon w stronę naszej mleczarni. Wszyscy w branży mamy podobne problemy, musimy uczyć się pokory i współpracy z rynkiem. Nie poprawiamy rynku, lecz się do niego dostosowujemy, dlatego też tego typu spotkania są ważne – powiedział Edmund Borawski.

W ramach Kongresu odbyła się także debata branżowa pod tytułem: ser XXI wieku – trendy i wyzwania.

Tymczasem w trakcie Gali Polskiego Kongresu Serowarskiego wręczono medale kulinarnego konkursu sera Good Cheese 2017. Uczestnicy Gali mieli również możliwość degustacji zwycięskich serów na specjalnie przygotowanym stole serowym.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.goodcontest.pl, gdzie można zapoznać się z pełnymi wynikami oceny.