Danone z kolejną butelką rPET

Systematyczne zwiększanie oferty produktów w opakowaniach w 100% z recyklingu jest kluczowym elementem strategii rozwoju firmy Żywiec Zdrój SA, należącej do koncernu Danone.

Eksperci firmy podejmują działania minimalizujące wpływ firmy na środowisko naturalne, zmniejszając gramaturę opakowań, zwiększając w nich udział surowca z odzysku czy oferując opakowania w całości wykonane z plastiku z recyklingu. Taka jest też kolejna 1 litrowa butelka.

Nowy format jest trzecim, po 5-litrowej butelce wody niegazowanej oraz Żywiec Zdrój Essence, produktem w opakowaniu wykonanym w całości z plastiku z recyklingu, tzw. rPET

Menadżerowie Żywiec Zdrój SA deklarują, że w 2020 roku zapewnią zbiórkę i recykling 100% plastiku, który spółka wprowadzi na rynek.

Jesteśmy przekonani, że opakowania wykonane w 100% z recyklingu są przyszłością branży opakowaniowej i kierunkiem rozwoju dla całego sektora spożywczego. Jest to nie tylko odpowiedź na najważniejsze wyzwania ekologiczne współczesnego świata, lecz także zwrócenie się w stronę konsumentów, którzy są coraz bardziej świadomi wpływu swoich decyzji zakupowych na środowisko naturalne. Niezmiernie cieszymy się, że możemy zaproponować im kolejny produkt dostępny w opakowaniu stworzonym wyłącznie z materiału z odzysku i dodatkowo – w nowym, poręcznym formacie, który zyskuje coraz większe grono sympatyków – mówi Edyta Krysiuk-Kowalczyk, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Żywiec Zdrój SA.