Najnowsze rozwiązania technologiczne w przemyśle spożywczym – relacja z obrad

loga_www

Czwarte seminarium firm Sealed Air, Eurowater, Grundfos, Weber Polska, AF Projects oraz Diversey odbyło się w dniach 8-9 września w malowniczej miejscowości Trzebieszowice położonej w sąsiedztwie Lądka Zdrój.

Spotkanie pod hasłem ”Najnowsze rozwiązania technologiczne w przemyśle spożywczym”, miało miejsce w XVI-wiecznym Zamku na Skale i zgromadziło ponad 50 przedstawicieli polskich zakładów produkcyjnych z takich branż jak mleczarska, browarnicza i napojowa. Uczestnicy podczas ponad siedmiu godzin wykładów zdobyli wiedzę o najnowszych technologiach i ich zastosowaniu w przemyśle spożywczym. Uroczystość rozpoczął Jacek Krajewski z firmy Sealed Air przedstawiając głównych partnerów seminarium oraz witając wszystkich przybyłych gości.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym fotoreportażem (proszę kliknąć w zdjęcie w celu powiększenia)

Uroczyste otwarcie obrad – od lewej: Jacek Krajewski (Sealed Air), Arkadiusz Faryniarz (AF Projects), Robert Gierek (Grundfos), Jacek Grzech (Eurowater),  Bartosz Donke (Grundfos)  , Przemysław Leszczyński (Weber Polska)

 

 

Żądni wiedzy goście z niecierpliwością oczekujący na pierwszą prelekcję.

 

 

Jacek Krajewski podczas wykładu, w którym nawiązał do programów optymalizacyjnych oraz audytów w zakładach. Dzięki wynikom wieloletnich badań firma jest w stanie zaoferować ciekawe rozwiązania, pozwalające na spore oszczędności.

 

 

Jacek Grzech – przedstawiciel Eurowater, ekspert w swej dziedzinie. Zmiękczanie wody, czyli znana technologia w nowym świetle –  tak w skrócie można ująć tematykę jego półgodzinnej prezentacji.

 

 

Andrzej Kiełbasa z firmy Grundfos przedstawił najnowsze nowinki ze świata elektroniki wspomagające produkcję. Również, a może przede wszystkim,  tematyka serwisu w zakładach produkcyjnych przykuwały uwagę gości z najdalszych zakątków sali.

 

 

Przemysław Leszczyński z firmy Weber Polska przybliżył rolę wody w zakładach produkcyjnych oraz metody jej przechowywania, jak również przedstawił zalety termoplastycznych zbiorników wchodzących w skład asortymentu firmy.

 

 

Jedną z ciekawszych prelekcji była prezentacja firmy Milk Hydrosan wygłoszona przez Janusza Maroszka. Pan Janusz zdradził w jaki sposób można zarobić na ładunkach poprodukcyjnych (ściekowych) aby nie obciążać oczyszczalni. Podkreślił również zalety związane z możliwością suszenia powstałego produktu.

 

 

Przemysław Filipiak z Sealed Air przedstawił Enduro Power® – gamę pian czyszczących pozwalającą na uzyskanie 50% oszczędności w zużyciu wody, redukcję zawartości substancji chemicznych nawet o 33% i skrócenie o połowę czasu płukania w porównaniu do standardowych pian czyszczących.

 

 

Andrzej Kukiełko z Eurowater podczas swojego wystąpienia mówił zebranym gościom jak przygotować wodę uzupełniającą w układach chłodniczych w technologii dekarbonizacji oraz nanofiltracji.

 

 

Paweł Jasiński z Grundfos opowiadał o zastosowaniu membran ceramicznych do odzysku wody technologicznej ze ścieków produkcyjnych oraz instalacjach GRUNDFOS-BIOBOOSTER w zakładach mleczarskich ARLA FOOD.

 

Rozmowy w kuluarach:

 

 

Obrady dnia drugiego rozpoczął Grzegorz Kaczyński z firmy AF Projects przedstawiając propozycje urządzeń technicznych do technologii związanych z innowacyjną gospodarką poprodukcyjnymi surowcami i substratami.

Kolejne wykłady wygłosili ponownie przedstawiciele firm Sealed Air, Eurowater, Grundfos oraz Weber Polska, po których nastąpiło losowanie nagród dla uczestników oraz zakończenie seminarium przez Jacka Krajewskiego, w którym podziękował za zaufanie, wspólnie spędzony czas, wymianę myśli i zaprosił wszystkich do kolejnej edycji.