7,5 tys. palet coca-coli w nowym magazynie

Firma Coca‑Cola HBC Polska otworzyła dziś w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie swój najnowszy magazyn. Inwestycja o powierzchni 3800 m2 warta jest blisko 24 miliony złotych.

Uroczyste przecięcie wstęgi przez Nikosa Kalaitzidakisa, prezesa zarządu Coca‑Cola HBC Polska, Krzysztofa Chacińskiego, burmistrza miasta i gminy Radzymin i Tadeusza Kościńskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Nowy magazyn ma pojemność do 7500 palet, które będą automatycznie transportowane zarówno z działu produkcji, jak również z w pełni zautomatyzowanego magazynu „A”, otwartego przez Coca‑Cola HBC Polska 3,5 roku temu. Załadunek na regały nowego magazynu będzie odbywał się manualnie. Budowa nowego magazynu została zrealizowana w ramach projektu, który zakładał, między innymi, wprowadzenie nowego asortymentu do produkcji w Radzyminie oraz Krakowie, jak również przejęcie produkcji na rynek krajów bałtyckich.

Działający od 1992 r. radzymiński zakład odpowiada za produkcję ponad połowy wyrobów z portfela firmy na polskim rynku, ale też wytwarza szeroki asortyment na eksport, np. do krajów bałtyckich. Jest on również 3 największą fabryką z 56 zakładów Grupy. Zatrudnia 259 osób, zajmuje obszar prawie 14 hektarów i posiada 7 linii produkcyjnych, z których średnio schodzi dziennie 1,5 mln litrów napojów. Dwie z tych linii to tak zwane linie aseptyczne, gdzie wytwarzane są soki i herbaty mrożone.

Bardzo nas cieszy, że możemy otworzyć w Polsce kolejną inwestycję. Szczególnie ważne jest, że ten nowy magazyn otwieramy tu, w Radzyminie, gdzie ponad 25 lat temu powstała jedna z pierwszych naszych fabryk w Polsce. System Coca‑Cola, którego jako Coca‑Cola HBC Polska jesteśmy częścią, od ćwierć wieku wnosi wkład w polską gospodarkę. Tylko od 2012 roku zainwestowaliśmy w kraju 435 mln zł – powiedział Nikos Kalaitzidakis, prezes zarządu Coca‑Cola HBC Polska.

 

źródło: informacja prasowa Coca-Cola HBC Polska