Ramon Laguarta mianowany dyrektorem generalnym PepsiCo

Firma PepsiCo podała dziś informację o jednogłośnym wyborze przez radę dyrektorów spółki Ramona Laguarty (54 lata) na następcę Indry K. Nooyi (62 lata) na stanowisku dyrektora generalnego. Swoją funkcję Nooyi sprawować będzie do 3 października br., ustępując po 24 latach pracy w koncernie, w tym po 12 latach na stanowisku dyrektor generalnej. Funkcję prezesa sprawować będzie do początku 2019 r., co zagwarantuje płynne objęcie sterów firmy  przez nowego szefa. Ramon Laguarta zostanie ponadto członkiem rady dyrektorów, ze skutkiem na  3 października 2018 r.

W okresie 22 lat pracy w PepsiCo Laguarta zajmował liczne stanowiska wykonawcze i zarządu ogólnego. Od września 2017 roku Laguarta pełnił funkcję Prezesa PepsiCo, odpowiedzialnego za działalność na rynkach światowych, strategię korporacyjną, działania w sferze publicznej, a także relacje z jednostkami rządowymi. W przeszłości Laguarta pełnił funkcję dyrektora generalnego regionu Europy i Afryki Subsaharyjskiej, jednego z najbardziej złożonych obszarów działań PepsiCo, obejmujących teren trzech kontynentów, na który składają się rynki rozwinięte, rozwijające się i wschodzące. Wcześniej Laguarta pełnił funkcję prezesa PepsiCo dla regionu Europy Wschodniej, wykonując liczne zadania na stanowiskach sprzedażowych, marketingowych i handlowych na terenie całej Europy.

Przed podjęciem pracy w PepsiCo Laguarta pracował dla Chupa Chups S.A., wiodącego producenta słodyczy z siedzibą w Hiszpanii, gdzie pełnił wiele różnych ról na poziomie międzynarodowym, zarówno w Europie, jak i USA. Laguarta uzyskał tytuł MBA w Szkole Biznesu ESADE w Hiszpanii, a także tytuł magistra w obszarze zarządzania na rynkach międzynarodowych (M&M) na uczelni Thunderbird School of Global Management w USA. Jako rodowity barcelończyk posługuje się wieloma językami, w tym angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i greckim.

źródło: informacja prasowa PepsiCo