Łukasz Kalinowski, wiceprezes OSM Piątnica podsumowuje 2018 rok

Ubiegły, 2018 rok był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Nasza Spółdzielnia stale się rozwija, co przekłada się na rosnące zaufanie ze strony konsumentów, uznanie w postaci wyróżnień oraz wymierny wzrost sprzedaży.

Rok 2018 upłynął dla nas pod znakiem wprowadzenia wielu nowości produktowych. Jedną z nich jest linia produktów BIO, w której do obecnego wcześniej na rynku Mleka ekologicznego, dołączyły: Serek Wiejski Bio, Śmietana 18% Bio, Twaróg Wiejski Bio i Jogurt Naturalny Bio. Nowościami wprowadzonymi w ubiegłym roku były również Mleka Smakowe i Jogurty pitne Skyr, które rozszerzyły naszą ofertę o kategorie dotąd w niej nieobecne. Te produkty idealnie wpisują się w trend „on the go” oraz coraz popularniejszych zdrowych przekąsek. Prosty skład, dostępność wielu smaków oraz wygodne opakowania sprawiły, że osiągnęliśmy zamierzone cele sprzedażowe. Do szerokiej oferty mlek dołączyło również UHT.

Nie zapominamy również o naszych znanych i lubianych produktach. W 2018 roku odświeżyliśmy design opakowań, unowocześniliśmy recepturę i wprowadziliśmy nowe smaki Jogurtów typu greckiego i serków śmietankowych Twój Smak. Nowe opakowania otrzymały także Jogurty naturalne i Kefiry, dostępne obecnie w wygodnej butelce.

Wsparciem do wprowadzenia nowych i odświeżonych linii, ale także umacniania pozycji znanych produktów, jak Serek Wiejski były działania promocyjne w różnych kanałach, m.in. kampania w TV pod hasłem „Z Piątnicy, no bo skąd”. Nowa platforma reklamowa, podkreślająca lokalne pochodzenie i naturalność produktów, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez konsumentów. Reklamy Piątnicy znalazły się w piątce najlepiej ocenianych przez widzów spotów telewizyjnych.

Konsekwentnie rozwijamy również naszą sieć dystrybucji tak, by dotrzeć z produktami OSM Piątnica do konsumentów z całej Polski oraz za granicą. Potwierdzeniem dobrego kierunku naszej strategii są wyróżnienia, m.in. obecność w gronie „1000 Companies to Inspire Europe” – rankingu firm „inspirujących Europę” publikowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie.

Co ważne, rozwijamy się organicznie. Pozwala nam to utrzymywać stałą liczbę zrzeszonych w Spółdzielni rolników dostarczających mleko najwyższej jakości. Warto też podkreślić, że od 17 lat płacimy za surowiec najwięcej spośród wszystkich mleczarni w Polsce, jednocześnie stosując w skupie dwukrotnie wyższe standardy niż przewidują to przepisy unijne. Nowy rok wiążę się z istotnym wydarzeniem – w styczniu wprowadziliśmy nową, najwyższą klasę skupowanego mleka. Mleko premium charakteryzuje się pięciokrotnie wyższą normą jakości niż przewidują to wymagania. Naszym dostawcom za mleko najwyższej klasy płacimy w skupie jeszcze wyższą cenę niż dotychczas.