Najbardziej kreatywny alkohol świata

Ziemowit Fałat z Browaru Pinta o piwach kraftowych

Warzymy od samego początku piwnej rewolucji w Polsce. Nasz „Atak Chmielu” jest uważany za piwo, od którego w 2011 roku zaczął się rozwój polskich browarów rzemieślniczych. Solidnie nachmielone piwa to była nasza odpowiedź na nudne jasne lagery, które królowały w sklepach i pubach. Kraft wyszedł więc od zwykłych ludzi, żeby inni ludzie mogli napić się prawdziwego piwa, uwarzonego metodami naturalnymi, bez sztucznego wspomagania, myślenia o zysku i jak największej sprzedaży.

Piwo kraftowe jest potwierdzeniem naszego przekonania, że jest to najbardziej kreatywny alkohol świata. Można je tworzyć i podawać na setki sposobów. To kultura oparta na otwartości, kreatywności i ciekawości. Została stworzona przez piwowarstwo domowe, a nie przez koncerny lub browary regionalne. Dlatego za każdym piwem kraftowym stoją konkretni ludzie, znani z imienia i nazwiska. My nie ukrywamy, że ciągle się uczymy komponować ciekawe piwa, dlatego stale eksperymentujemy, zmieniamy receptury, a jednocześnie odtwarzamy te stare i zapomniane. Lubimy warzyć piwo z innymi ludźmi. Dlatego co roku tworzymy coś w kooperacji z innymi piwowarami z Polski lub z zagranicy. Polski chmiel woziliśmy m.in. do Włoch, Japonii, Brazylii i Nowej Zelandii, a do Polski przywoziliśmy odmiany chmielu z Argentyny, RPA i Tasmanii. Tylko kilka piw mamy w stałej ofercie, a reszta nieustannie się zmienia. W ciągu 8 lat uwarzyliśmy piwa w ponad 150 stylach i odmianach.

Michał Kopik z Piwnego Garażu o definicji piwa kraftowego
tutaj Piotr Sosin, właściciel Browaru Trzech Kumpli, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych o piwie kraftowym i jego definicji
Michał Bania o piwach kraftowych

Paweł Zarychta z Browaru Lwówek Ślaski o piwach kraftowych

Ziemowit Fałat o piwach kraftowych