Nestlé przekazuje darowizny szpitalom i osobom potrzebującym

Wiele firm w czasie pandemii chce dołożyć swoją cegiełkę i pomóc w walce z wirusem. Firma Nestlé oferuje swoje wsparcie w postaci darowizny, która obejmuje najpotrzebniejsze produkty. Między innymi wodę butelkowaną, odżywki dla niemowląt i dzieci, płatki śniadaniowe, żywność dla dorosłych, kawę, słodycze, preparaty odżywcze, karmę dla zwierząt domowych. Produkty trafią do jednoimiennych szpitali zakaźne, zajmującymi się leczeniem pacjentów z koronawirusem.

Około 800 000 produktów od Nestlé Polska trafi m.in. do pracowników służby zdrowia, pacjentów szpitali zakaźnych, osób starszych oraz osób poddanych kwarantannie w związku z epidemią koronawirusa.

Darowizny, w których przekazanie zaangażowały się wszystkie działy i fabryki w Polsce, są już dostarczane do beneficjentów

„Na początku nasze darowizny trafią do 17 ośrodków m.in. w Puławach, Łańcucie, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Łomży, Zgierzu czy Tychach. W porozumieniu z Federacją Polskich Banków Żywności, z którą współpracujemy od lat, najpotrzebniejsze produkty zostaną przekazane do 30 Banków Żywności w całym kraju – m. in. w  Koninie, Lublinie, Opolu, Radomiu czy Toruniu. Dzięki temu pomoc otrzymają osoby samotne, starsze, przebywające w kwarantannie, podopieczni fundacji i domów opieki, a także czworonogi.” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

„Obecna sytuacja epidemiczna oznacza wiele wyzwań dla wszystkich. Niektóre grupy społeczne, takie jak osoby pracujące w służbie zdrowia, chore, wymagające opieki czy odizolowane, potrzebują teraz szczególnego wsparcia. Nierzadko mają one ograniczony dostęp do żywności czy nawet wody pitnej. Mamy nadzieję, że nasze darowizny pomogą zaspokoić te potrzeby. Jednocześnie obiecuję, że w dalszym ciągu będziemy oferować wsparcie tym, którzy go najbardziej potrzebują. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom i partnerom, bez których to działanie nie byłoby możliwe.” – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska.

Nestle na rynku polskim działa już od ponad dwudziestu lat. Firma posiada siedem zakładów, a na sukces firmy pracuje ponad pięć tysięcy osób. Obecnie w Polsce produkuje i sprzedaje produkty żywnościowe pod tak znanymi markami jak np. NESCAFÉ, WINIARY, PRINCESSA, KIT KAT, NESPRESSO, GERBER, PURINA.

źródlo: nestle.pl