Polacy rozsmakowali się w winie – producenci inwestują w produkcję

Rynek wina staje się coraz bogatszy i bardziej złożony. Do grona zyskujących coraz większą popularność trunków możemy zaliczyć wina gronowe. – Znacząco zwiększyliśmy udział sprzedaży win gronowych, gdzie kolejny raz rozwijamy się dużo szybciej niż rynek co potwierdza atrakcyjność naszych produktów takich jak Kadarka Prestige czy Bulgarius- podkreśla Jacek Jantoń, prezes Jantoń S.A. Sp.k. . Polacy odkrywają wino gronowe. Dlatego eksperci wróżą dalszy wzrost sprzedaży. Ze względu na polskie początki w poznawaniu win gronowych, w porównaniu z krajami europejskimi, nasz rynek wina gronowego ma przed sobą jeszcze wiele lat wzrostu.

Kolejne trunki, dla których minione półrocze to okres wzrostu sprzedaży, to coraz chętniej pite przez Polaków cydr i perry. Ten pierwszy stał się rewelacją dwóch ostatnich lat. Nic dziwnego – jest silnie promowany przez producentów i detalistów, a samo jabłko, ze względu na potencjalne zagrożenia jakim są sankcje ze wschodu, znowu wróciło do łask wśród polskich konsumentów. Cydr jest szeroko komentowany w mediach i mimo stosunkowo niedługiej obecności na naszym rynku już ponad 3 miliony Polaków przynajmniej kilkukrotnie spróbowało jak smakuje.

W Jantoń S.A. Sp.k. mijające półrocze było czasem wytężonej pracy. Można to zaobserwować na kilku płaszczyznach. Zarówno pod względem rozbudowy działu sprzedaży, wdrażania projektów nowych produktów jak i infrastruktury produkcyjnej. Niezwykle istotną kwestią w pierwszym półroczu 2015 roku, było oddanie do użytku nowego centrum logistycznego. Centrum zostało wyposażone w system gęstego składowania Automag. System pozwala zaoszczędzić czas jak i przestrzeń magazynową, oraz pozwala na dużą optymalizację składowania. – To z kolei zwiększa nasze możliwości dalszego zwiększania sprzedaży i umacniania się na pozycji lidera.- zaznacza prezes Jantoń. – Dodatkowo w czerwcu kończymy inwestycje w rozbudowę linii rozlewniczych, które pozwolą nam na znaczące zwiększenie potencjału produkcyjnego.- dodaje.

źródło: informacja prasowa firmy Jantoń