Nagrody o zapachu piwa

Wyobraźcie sobie Państwo wyjątkowo ciepły wrześniowy wieczór na Starym Mieście w Warszawie. Tysiące uśmiechniętych spacerowiczów, pięknie oświetlone zabytki, gwar rozmów i zapełnione knajpki. Pięknie wygląda również Zamek Królewski, w którego wnętrzach odbywa się właśnie niecodzienna uroczystość. Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego, zrzeszający trzech największych producentów piwa w Polsce, wręcza tutaj statuetkę Piwnych Pozytywów – za zasługi dla propagowania wiedzy o piwie i promocji kultury piwnej.

 

W tym roku nagrody otrzymali:

Miasto Krasnystaw – za kontynuowanie wieloletniej tradycji „Chmielaków Krasnostawskich”

Maciej Chołdrych – za popularyzację wiedzy o piwie i promocję kultury piwnej

Michał Kopik – za propagowanie wiedzy o piwie i jego różnorodności

Tomasz Kruz – za popularyzację wiedzy dotyczącej historii i wielowiekowej tradycji browarnictwa na ziemiach polskich

Leszek Wieciech – za wsparcie i osobiste zaangażowanie w kampanie „Pozory mylą, dowód nie” oraz „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Beata Drewnowska – za udział we wzroście świadomości polskiego konsumenta piwa

 

Gala rozdania nagród Piwne Pozytywy 2015 odbyła się podczas obchodzonego w 55 krajach Światowego Dnia Odpowiedzialności Branży Piwowarskiej (Global Beer Responsibility Day) i była wyrazem poparcia działań na rzecz edukacji obywatelskiej w zakresie eliminowania zjawiska sprzedaży alkoholu osobom nieletnim oraz promowania abstynencji wśród kierowców i kobiet w ciąży, przez polskich piwowarów.

 

 

Piwowarzy kupują eksponaty

W Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie znajduje się jedna z największych prywatnych kolekcji kartograficznych, zgromadzona przez dr. Tomasza Niewodniczańskiego ze środków pochodzących z warzenia i sprzedaży piwa. Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie już po raz drugi uzupełnił zbiory Zamku o unikatowe eksponaty. W tym roku – by szlachetnej tradycji stało się zadość – do kolekcji trafiło pięć historycznych map z lat 1770-1812, które będzie można oglądać w Bibliotece Królewskiej.