Optyczny czujnik tlenu Visiferm by Hamilton

Pierwszy na rynku czujnik optyczny tlenu, konstrukcja nieustannie rozwijana od 12 lat- z roku na rok umacniająca najlepszą rynkową trwałość oraz stabilność inline.

Zaprojektowany w oparciu o technologię ARC- charakteryzuje się wbudowanym mikroprzetwornikiem, który z jednej z strony eliminuje konieczność zakupu i montażu dodatkowych przetworników obniżając znacząco koszty instalacyjne a z drugiej strony dbając o ciągłość pracy, poprzez inteligentny monitoring najważniejszych parametrów pracy czujnika.

Visiferm daje, bezpośrednio z czujnika, skompensowany i przetworzony sygnał 4-20mA,  łącząc się z PLC. Inteligentny mikroprzetwornik ARC dba, aby jakość kalibracji, pomiaru oraz stopień zużycia stale były na właściwym poziomie. Dodatkowo czujnik ten umożliwia zdalną diagnostykę oraz zarządzanie jego pracą, a także poprawę jego wydajności.

Obecna wersja cechuje się 10-krotnie niższą częstotliwością kalibracji niż inne rozwiązania na rynku,  gwarantując jednocześnie 3-krotnie dłuższą żywotność Optocap niż podobne rozwiązania.