Koncentraty i izolaty białek serwatkowych od Spomleku w e-commerce

Spomlek od 2014 roku produkuje koncentrat białek serwatkowych, zaś od 2017 roku, jako jedyna firma w Polsce jest producentem izolatu białek serwatkowych WPI 90.

Weszliśmy w segment, w którym widzieliśmy duży potencjał sprzedażowy. Nasze decyzje okazały się trafne i po sukcesie rynkowym WPC największe polskie mleczarnie zbudowały proszkownie i śmiało wkroczyły w ten rynek.

Zdecydowaliśmy się na kolejny krok – produkcję izolatów białek serwatkowych WPI 90. To najlepsza forma białek serwatki, zawiera ponad 90% białka przy bardzo niskiej zawartości tłuszczu i węglowodanów. Produkt ma najwyższą wartość biologiczną spośród wszystkich znanych białek. Wytwarzany jest z serwatki, która powstaje przy  produkcji sera. Przyszedł więc czas na wprowadzenie produktu do e-commerce

Paweł Gaca, wiceprezes zarządu

Proszki mleczne WPI i WPC z mleczarni Spomlek nie zawierają dodatków smakowych i barwników. Produkt dostępny już jest na Allegro, z darmową opcją dostawy oraz możliwością zakupu pakietowego w niższej cenie.

Ich atutem jest pochodzenie – prosto od producenta, z mleczarni z Radzynia Podlaskiego. Produkt sprzedawany jest w opakowaniach 700 g z logo Spomleku.

Odżywki białkowe pozyskiwane są w procesie ultra i mikrofiltracji. Nie są poddawane dodatkowej obróbce termicznej, dzięki czemu cechują się doskonałą wchłanialnością w organizmie oraz bardzo wysoką zawartością białka (protein)  – o nie zdenaturyzowanym schemacie białkowym.

Przeznaczone są dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, którym nie jest obcy nadmierny wysiłek fizyczny, dążącym do rozwoju masy i siły mięśniowej. Wykazują działanie regeneracyjne. Nie tylko uzupełniają naszą dietę, ale dostarczają również białko najwyższej jakości oraz potrzebne nam w regeneracji związki aminokwasowe. Izolat białka i koncentrat są bardzo wartościowymi odżywkami białkowymi, które wpływają pozytywnie na układ immunologiczny, poprawiają odporność organizmu. Są również doskonałym uzupełnieniem w dietach wysokobiałkowych, niezbędnym w szybkiej redukcji masy ciała lub stanach pourazowych. Białka serwatkowe są najpopularniejszym źródłem protein. Posiadają wszystkie niezbędne aminokwasy.

Pomysł konfekcjonowania proszków mlecznych i sprzedaży ich odbiorcom indywidualnym narodził się w Spomleku na dziale produkcji i techniki.

Pojawiły się nasze obawy przed wprowadzeniem produktów do sprzedaży internetowej z uwagi na kontakty handlowe z odbiorcami hurtowymi, którzy sami konfekcjonują nasze proszki, dodają dodatki smakowe, zapachowe i sprzedają pod swoimi markami. Jednak po analizie rynku, opinii kierownika działu B2B uznaliśmy, że bez szkody dla handlu hurtowego możemy wprowadzić nasze koncentraty i izolaty białek serwatkowych w czystej postaci (bez dodatków) na rynek konsumencki

Paweł Gaca