Butelka rPET inna niż wszystkie

Wyprodukowany z przezroczystego, w 100% pochodzącego z recyklingu PET (rPET), NUUK to pojemnik przeznaczony na wodę pochodzącą z fiordów.

Dzięki wyrafinowanemu i charakterystycznemu wzornictwu, butelka o pojemności 500 ml eksponuje wodę. Asymetryczny kształt butelki wyróżnia się na półkach.

Specyficzny kształt lodu w dolnej części butelki stanowi duży atut i wzmacnia jej konstrukcję. Sprawia wrażenie, jakby butelka wyłaniała się z lodu – wyjaśnia Laurent Lepoitevin, inżynier ds. projektowania opakowań w firmie Sidel.

Geometryczna sztuka wikingów wpływa na projektowanie etykiet

W X wieku obszar dzisiejszego Nuuk był zamieszkany przez Wikingów, którzy pozostawili swój ślad kulturowy, w tym sztukę. Laurent wyjaśnia: Styl Borre obejmuje szereg geometrycznych przeplotów, wzorów węzłów i zoomorficznych (pojedynczych zwierząt) motywów”. Pięć wersji etykiety przedstawia różne projekty graficzne oparte na tym geometrycznym przeplotu. Logo marki to płatek śniegu połączony ze starożytnym nordyckim symbolem Vegvisir, symbolem ochrony i wskazówek, które uważane są za kompas używany przez Wikingów. Pozostałe etykiety przedstawiają ważne symbole kultury wikingów, w tym statek drakkarów, dwie ryby od głowy do ogona, artic fox i polar bear.

zdjęcia i tekst: sidel.com