Kaufland inwestuje w powierzchnię magazynową

Modernizacja istniejącego obszaru magazynowego artykułów schładzanych oraz obszaru bez kontrolowanej temperatury składowania, a także przebudowa przestrzeni socjalnej dla pracowników magazynu to kolejna, po otwarciu nowego magazynu artykułów chłodzonych, inwestycja sieci Kaufland w centrum dystrybucyjnym w Gliwicach. W planach znajduje się również wdrożenie systemu SAM EWM.

Firma Kaufland sukcesywnie rozbudowuje i modernizuje infrastrukturę logistyczną, tak aby odpowiadała na potrzeby powiększającej się powierzchni sprzedaży. W centrum dystrybucyjnym w Gliwicach, jednym z trzech wykorzystywanych przez Kaufland obiektów logistycznych (pozostałe usytuowane są w Bydgoszczy oraz w Woli Krzysztoporskiej), firma uruchomiła magazyn artykułów chłodzonych o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych.
Otwarcie jest częścią większego projektu inwestycyjnego w obszarze logistyki, którego kolejnym etapem jest modernizacja infrastruktury magazynowej w gliwickim obiekcie. Zakończenie tej modernizacji otwiera już dziś możliwość zwiększenia listy asortymentowej do 5500 artykułów food, co umożliwi zwiększenie wolumenu dystrybucji do poziomu około 300 000 jednostek dziennie.
Kaufland nie tylko rozbudowuje ofertę i otwiera nowe placówki w całej Polsce, ale również inwestuje w infrastrukturę magazynową i procesy logistyczne, tak aby były jak najlepiej dopasowane do zmian asortymentu i powiększającej się powierzchni sprzedaży – mówi Maurycy Szczęsny, dyrektor Departamentu SCM w Kaufland Polska. — Rozbudowa i modernizacja centrum dystrybucyjnego w Gliwicach to ważna inwestycja. Centralna lokalizacja obiektu w południowym regionie dystrybucji jest istotnym elementem optymalizacji łańcucha przepływu towaru oraz redukcji kosztów transportu w naszej firmie – dodaje Szczęsny.
Kolejnym etapem modernizacji centrum w Gliwicach będzie wdrożenie nowego systemu zarządzania transportem oraz gospodarką magazynową SAP EWM, który zapewni wyższą jakość zarządzania procesami logistycznymi.
Inwestycje sieci Kaufland w logistykę to nie tylko modernizacja i powiększenie przestrzeni magazynowej w Gliwicach. W ubiegłym roku Kaufland otworzył magazyn artykułów mrożonych w centrum dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej. Koszty wybudowania i uruchomienia tego zautomatyzowanego magazynu, jednego z najnowocześniejszych w naszym kraju, wyniosły ponad 150 mln zł.