Good Drink 2023 – znamy zwycięzców!

Kto zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Good Drink? Medalistów nagrodzono na Polskim Kongresie Napojowym w Kielcach.

Good Drink to konkurs, gdzie eksperci z różnych dziedzin i specjalizacji oceniają, niezależnie od siebie, zgłoszone napoje. Liczy się tu skład i smak ale także opakowanie oraz wrażenia ogólne. Produkty z najwyższą punktacją otrzymują medale.

Lista laureatów:

Kierunek orzeźwienie

Złoty medal dla Browar Głubczyce S.A. za Birella Lemon 0,0%

Z opinii kapituły konkursowej: Orzeźwiający napój bezalkoholowy o dobrze zharmonizowanym smaku: lekko gorzki / słodki / kwaskowy, bardzo dobrze musujący. Ciekawa kolorystyka opakowania.

Srebrny medal dla Jurajska S.A. za Napój gazowany lemoniada o smaku cytrynowo-limonkowym

Z opinii kapituły konkursowej: Orzeźwiający, charakterystyczny smak bez dominującego kwaśnego smaku charakterystycznego dla napojów cytrynowych. Przyjemny i intensywny zapach cytrusów, odpowiednia ilość gazu (CO2), klarowny, dobry skład, niska kaloryczność. Opakowanie estetyczne, przyciągające wzrok, „letnie” w swoim przesłaniu, dodatkowo nie jest „zatłoczone” informacjami.

Brązowy medal dla Uzdrowisko Ciechocinek S.A. za Ciechocinka Oranżada

Z opinii kapituły konkursowej: Bardzo smaczny napój, przenoszący do wspomnień z dzieciństwa. Oryginalna etykieta, przypominająca etykiety na oranżadach sprzed wielu, wielu lat. Duży plus za aspekty ekologiczne – np. informacja o możliwości zwrotu butelki. Podkreślenie aspektów lokalnych, poprzez umieszczenie odpowiednich hasztagów.

 

Kierunek zdrowie

Złoty medal dla Lewiatan Holding S.A. za Baila smoothie Odporność 250 ml (jabłko-banan-truskawka-wiśnia)

Z opinii kapituły konkursowej: Fantastyczny smak owoców, wyrazisty, najbardziej wyczuwalny aromat bananowy, brak substancji konserwujących, dobrze dobrana kompozycja smaków. Odżywczy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Bardzo przyjemny w smaku, lekko kwaskowo-słodki.

Srebrny medal dla Id’eau Sp. z o.o. za Wodę mineralną ID’EAU

Z opinii kapituły konkursowej: Woda niskozmineralizowana, dobra dla osób wymagających diety niskosodowej, dla dzieci i dorosłych.

Brązowy medal dla Fortuna Sp. z o.o. za Pysio BIO woda + sok jabłko

Z opinii kapituły konkursowej: Wyrazisty smak jabłka, dobrze zrównoważony smak (50:50 sok/woda), orzeźwiający. Sok pochodzi z upraw ekologicznych. Opakowanie kolorowe, zachęcające w szczególności dla dzieci, optymalna pojemność, butelka dobrze leży w dłoni. Fajny pomysł na coś lżejszego i mniej skondensowanego niż sok.

 

Sport Drink

Złoty medal dla Krynica Vitamin S.A. za Sweet Bee Proactive Black Proteins

Z opinii kapituły konkursowej: Nietypowa barwa, lekko karmelowy smak, aksamitny połysk. Dobra konsystencja, smak delikatny, przyjemny posmak mleczny. Zaskakująca, ciemna barwa; elegancka i minimalistyczna grafika, wygodna, niewielka puszka.

Srebrny medal dla Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o. za Wodę Kropla Beskidu Niegazowana

Z opinii kapituły konkursowej: Delikatny smak wody, nie zakłócany innymi posmakami. Właściwa pojemność butelki. Dobra dla osób mających problem z nadciśnieniem (uboga w sód). Woda o naturalnym i neutralnym smaku, niegazowana, o szerokich możliwościach stosowania.

Brązowy medal dla Uzdrowisko Ciechocinek S.A. za Wodę mineralną Krystynka

Z opinii kapituły konkursowej: Świetny pomysł na umieszczenie tej wody w kategorii sport drink. Stopień mineralizacji wody oraz wskazana zawartość magnezu i wapnia może uzupełniać straty tych składników podczas wysiłku fizycznego. Ze względu na skład ukierunkowana do stosowania w celu nowodnienia organizmu i uzyskania orzeźwienia.

 

Bomba mikroelementów

Złoty medal dla Lewiatan Holding S.A. za Baila smoothie Witalność 1 l (jabłko-banan-brzoskwinia-dynia)

Z opinii kapituły konkursowej:

Zrównoważony smak z przebijającą nutą banana. Pełnia smaku. Ciekawy smak i konsystencja. Naturalny skład. Czytelna etykieta, zawierająca wszelkie niezbędne informacje, nawet ikonki odnoszące się do segregacji odpadów (żółty pojemnik z napisem plastik). Plus za informacje dotyczące wpływu witamin i mikroelementów (zawartych w soku) na zdrowie człowieka.

Srebrny medal dla Krynica Vitamin S.A. za Nexba – kefir wodny

Z opinii kapituły konkursowej: Bardzo nowatorski pomysł. Nazwa każe się spodziewać czegoś w stylu kefiru, a jest to jednak orzeźwiający napój owocowy z dodatkiem żywych kultur bakterii. Duży plus za brak dodatkowego cukru. Ciekawe są również opisy na puszce. Napój o charakterystycznym posmaku. Lekko kwaskowaty, dający uczucie odprężenia.

Brązowy medal dla Uzdrowisko Ciechocinek S.A. za Wodę Mineralną Krystynka

Z opinii kapituły konkursowej:

Jest to woda wysokozmineralizowana, z dużą zawartością ważnych dla organizmu pierwiastków. Opakowanie szklane – nie reaguje jako jedyne w kontakcie z żywnością; mocno gazowana – bardziej maskuje specyficzny smak, posmak słony i „tłusty”; wygodny kształt butelki, etykieta nawiązująca do tradycji sanatorium.

Owoc w dobrej formie

Złoty medal dla Victoria cymes Sp. z o.o. za Smoothie Czerwone jabłko, winogrono, jagoda

Z opinii kapituły konkursowej: Pełnia smaku użytych owoców z przeważającą nutą banana. Właściwa aksamitna konsystencja. Plus za przezroczystą etykietę.

Srebrny medal dla Bewa Sp. z o.o. za Morning Juice sok ananasowy

Z opinii kapituły konkursowej: Przepyszny sok ananasowy NFC z miąższem (15%). Sok ananasowy jest pomocny w usuwaniu złogów z jelit, zawiera także naturalne przeciwutleniacze. Etykieta jest przejrzysta, tekst czytelny, opakowanie dobrze leży w dłoni.

Brązowy medal dla Herbapol Lublin S.A. za Cytryna lemoniadowa suplement diety

Z opinii kapituły konkursowej: Oryginalny pomysł na sok cytrynowy, który można zastosować jako dodatek do herbat, soków, czy nawet drinków. Ciekawa etykieta, podkreślająca oprócz głównego składnika (cytryny), również zawartość witamin i mikroelementów. Plus za informacje dotyczące wpływu tych witamin na zdrowie człowieka oraz dotyczące zrównoważonej diety.

Brązowy medal dla Wosana S.A. za Sok 100% mandarynka 1l

Z opinii kapituły konkursowej: Bardzo smaczny sok. Czysty i prosty skład, czytelna etykieta. Duży plus za informację o odpowiedniej segregacji odpadów – „zgnieć i wyrzuć do żółtego kosza”. Odpowiedni kształt i pojemność butelki.

Z procentem

Złoty medal dla Krynica Vitamin S.A. za Cosmo. Alkopop o smaku likieru z mlekiem i whisky.

Z opinii kapituły konkursowej: Wyśmienity napój alkoholowy. Zrównoważony smak, zapach karmelu. Niewyczuwalny smak i zapach alkoholu. Dawno nie piłem równie dobrego napoju z procentami 

Srebrny medal dla Browar Głubczyce S.A. za El Macho con Mojito

Z opinii kapituły konkursowej: Gazowany napój słodko-kwaśny z nutą rumu i mięty, bardzo ciekawy i dobry smak, dobrze wyczuwalny smak mojito. Spójna grafika i kolorystyka etykiety. Oryginalny kształt i faktura szyjki butelki.

Brązowy medal dla Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o. za Jack Daniel’s & Coca-Cola

Z opinii kapituły konkursowej: Fajny pomysł na lekki alkoholowy drink. Spójne połączenie grafiki Coca-Coli z grafika Jacka Danielsa. Musujący, lekko kwaskowaty smak.