Nowy zakład Petmex za 28 milionów

Firma Petmex Company zbuduje nowy zakład produkcyjny w Polance, korzystając z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Decyzję o przyznaniu wsparcia wydał Krakowski Park Technologiczny.

Petmex po raz czwarty skorzysta z możliwości jakie daje program Polska Strefa Inwestycji i zbuduje nowy zakład, gdzie produkowana będzie mokra karma dla psów i kotów. Zmodernizowane zostaną także istniejące magazyny i hale produkcyjne oraz zakupione nowoczesne maszyny i urządzenia. Planowane nakłady to ponad 28 milionów złotych, powstanie także 10 nowych miejsc pracy.

W naszym działaniu stawiamy na współpracę ze sprawdzonymi, wiarygodnymi partnerami. Jednym z nich jest Krakowski Park Technologiczny. Od 2019 roku dzięki wydanym przez KPT w ramach Polskiej Strefie Inwestycji decyzjom o wsparciu rozwijamy nasz potencjał produkcyjny i technologiczny i budujemy silną pozycję rynkową. Pomoc publiczna w postaci ulgi w podatku dochodowym od osób prawnych pozwala inwestować te środki w celu wprowadzania nowych produktów, marek i pozyskiwania nowych rynków sprzedaży, w tym głównie rynków międzynarodowych. Otrzymane w ten sposób wsparcie jest dla firm takich jak nasza bardzo potrzebne. – mówi Dariusz Pierzak, dyrektor finansowy PETMEX Company sp. z o.o.

 

https://media.kpt.krakow.pl/289657-petmex-rozpoczyna-produkcje-karmy-nowa-inwestycja-w-malopolsce