Rotacyjny, wysokowydajny automat pakujący w gotowe kubki – TREPKO Model 246 KS

Ochrona pakowanego produktu to podstawowe zadanie, zarówno samego opakowania, jak i procesu pakowania. Proces pakownia nie może destrukcyjnie wpływać na produkt. Takie czynniki jak bezpieczeństwo produktu, gwarancja zachowania przez produkt właściwości chemiczno-fizycznych i mikrobiologicznych, zgodność produktu z informacjami podanymi na opakowaniu, właściwa doza produktu w opakowaniu oraz właściwy smak i świeży wygląd są dla producenta maszyn pakujących priorytetem.

 

Przy doborze wydajności urządzenia musimy również wziąć pod uwagę zdolności produkcyjne oraz powierzchnię hali produkcyjnej użytkownika.

Rotacyjne automaty TREPKO Serii 200 posiadają kompaktową budowę oraz dostępne są w szerokiej gamie wydajności od 2 400  do 14 500 opakowań/godzinę, wpisując się w potrzeby uniwersalnych rozwiązań, czy ograniczonej powierzchni roboczej.

 

Maszyny rotacyjne produkowane przez TREPKO spełniają najwyższe standardy higieniczne, a ich  konstrukcja oparta jest na filarach  łatwej i bezpiecznej obsługi, efektywności mycia( CIP/SIP, pochyły stół roboczy),  bezdotykowym  napełnianiu, sterylnej, zamkniętej komorze dozowania,  badaniu szczelności opakowania na maszynie i eliminowaniu wadliwych opakowań.

 

Prezentowany Automat rotacyjny, Model 246 KS  może spakować do 14 500 opakowań/godzinę w zależności od wielkości porcji i konsystencji produktu. Automat przeznaczony jest do pakowania produktów spożywczych w gotowe kubki, zamykane termozgrzewalną platynką, o pojemności 100-400 ml. Automat wyposażony jest w opcje higieniczne gwarantujące bezpieczeństwo produktu: sterylizację kubków perhydrolem, naświetlanie UV platynek, komorę z filtrami HEPA.

Jedną z metod dekontaminacji,  procesu prowadzącego do usunięcia lub zniszczenia drobnoustrojów, jest sterylizacja opakowań. Sterylizacja kubków nadtlenkiem wodoru oparta jest na utlenianiu (oksydacji) białek. Nadtlenek wodoru ma bardzo szerokie  spektrum działania ( bakterie, wirusy, grzyby), a jednocześnie nie wpływa na właściwości fizyczne odkażanego materiału.

Automat-246-KS-sterylizacja-perhydrolem

Naświetlanie platynek promieniami UV to w pełni sucha i wolna od środków chemicznych metoda redukująca ilość drobnoustrojów o 99,9%. Dezynfekcja powierzchni światłem UV jest bardzo często rozwiązaniem problemów ze zbyt krótkim okresem przydatności do spożycia różnych produktów.

Dla pakowania w warunkach optymalnie higienicznych strefa produktu jest przykryta komorą z laminarnym przepływem czystego powietrza obejmująca całą przestrzeń roboczą.

Komora jest wyposażona w dwa typy filtrów mikrobiologicznych:

  • filtr wstępny – klasy F 7, 2 sztuki,
  • filtr absolutny ( HEPA ) – klasy H 14

 

Znajdujący się między filtrami wentylator wdmuchuje w przestrzeń roboczą maszyny sterylne powietrze klasy 5 wg normy ISO 14 644-1. Zastosowanie komory gwarantuje wysoką skuteczność filtracji powietrza z zanieczyszczeń stałych.

 

Wszystkie automaty Serii 200 można integrować z systemami pakowania zbiorczego TREPKO: stacją Pick & Place ( Seria 760 ) do umieszczania kubków na tackach, sklejarką tacek ( Seria 720) oraz systemem paletyzacji ( Seria 740 ).