Tetra Pak wprowadza certyfikowane polimery z recyklingu


Koncern Tetra Pak ogłosił wprowadzenie certyfikowanych polimerów pochodzących z recyklingu. Kartonowe opakowania zawierające przetworzone polimery będą teraz dostępne dla producentów żywności i napojów.

Alejandro Cabal, wiceprezes ds. rozwiązań opakowaniowych, Tetra Pak, powiedział: Zobowiązaliśmy się do uwzględnienia średnio co najmniej 10% zawartości plastiku z recyklingu w opakowaniach kartonowych sprzedawanych w Europie do 2025 r. odpowiednie tworzywa sztuczne z recyklingu nadające się do kontaktu z żywnością są technicznie i ekonomicznie dostępne.

Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu może przyczynić się do zwiększenia wskaźników recyklingu i uczynić recykling bardziej opłacalnym ekonomicznie. Jednak niezawodne zaopatrzenie i jakość mogą być wyzwaniem ze względu na ograniczoną dostępność na rynku tworzyw sztucznych z recyklingu dopuszczonych do kontaktu z żywnością.

Mając to na uwadze, Tetra Pak zainicjował bliską współpracę z dostawcami w celu zbadania wykorzystania polimerów pochodzących z recyklingu w opakowaniach kartonowych i zidentyfikował INEOS jako pierwszą partię uznanego polietylenu z recyklingu (PE). Globalny producent produktów petrochemicznych, specjalistycznych chemikaliów i produktów naftowych wykorzystuje zaawansowany proces recyklingu PLASTIC ENERGY do przekształcania odpadów tworzyw sztucznych w wysokiej jakości polimery, zastępując produkty ropopochodne materiałem o identycznych specyfikacjach i takim samym poziomie czystości jak pierwotne tworzywa sztuczne.

Cabal dodał: RSB zaświadcza, że ​​przypisywane recyklingowi polimery stosowane w wieczkach, pokrywach i / lub powłokach opakowań kartonowych Tetra Pak są produkowane w sposób zrównoważony (…) karton, który jest w całości wykonany z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu, jest wygodny i bezpieczny i w pełni nadaje się do recyklingu.

Jak zapewnia firma, tworzywa sztuczne mają być wykonane z mieszanki materiałów pochodzących z recyklingu i niepoddanych recyklingowi, przy czym odpowiednia masa materiałów pochodzących z recyklingu jest śledzona w całym łańcuchu dostaw Tetra Pak.

Obowiązujące na całym świecie przepisy dotyczące zawartości poddanej recyklingowi stanowią bodziec regulacyjny, aby zapewnić producentom możliwość zakupu materiałów pochodzących z recyklingu – czytamy w oświadczeniu firmy.

Cabal podsumował: Zanim polimery pochodzenia roślinnego i pochodzące z recyklingu staną się głównym nurtem minie jeszcze sporo czasu. Współpracujemy z partnerami, aby dalej badać zrównoważone polimery, jednocześnie wciąż oceniając wykorzystanie alternatywnych produktów pochodzenia roślinnego i materiałów na bazie włókien pochodzących z recyklingu.