Współczesne trendy konsumenckie w opakowaniach napojów


Współczesne trendy konsumenckie przekładają się na rosnącą popularność niektórych kategorii napojów, ale są również motorem trendów w projektowaniu opakowań do napojów.
Jednym z nich jest odpowiedź na zwiększające się relacje konsumentów z najbliższym otoczeniem, w tym przyrodą. W związku z tym np. firma Canpack wykorzystuje delikatne kolory i tekstury imitujące naturalne drewno lub kamień, dodatkowo wzmacniając to lakierem matowym, który podkreśla naturalne pochodzenie napoju oraz nadaje mu charakteru vintage.


Istotne są również oczekiwania konsumentów co do tego, że produkty spełnią ich indywidualne potrzeby: będą dostarczane w spersonalizowanych opakowaniach i dopasowują się do tego, co dla nich najważniejsze, np. hobby i wartości. Producent w tym obszarze zaproponował technologię Quadromix, dzięki której możliwe jest wyprodukowanie czterech różnych projektów (z dwoma zestawami kolorów) w ramach jednej serii produkcyjnej.
Warto zwrócić jeszcze uwagę na marketing doświadczeń, będący reakcją firm na to, iż konsumenci chcą angażować zmysły i szukać przyjemności nie tylko z kupowanych produktów, ale także z wyjątkowego i niezapomnianego doświadczenia, jakie oferuje marka.

Stąd pojawiła się puszka świecąca w ciemności – dzięki zastosowaniu specjalnych tuszów. Wykorzystanie tuszu Thermo pozwala na zaprojektowanie elementów zmieniających kolor, aby wskazać określoną temperaturę napoju. Zmieniające się kolory pod wpływem światła lub temperatury mogą ponadto ujawnić tajny projekt lub przekaz, który nadaje marce nową tożsamość i pozwala komunikować się z konsumentem.


Więcej na:

https://www.beveragedaily.com/News/Promotional-Features/A-close-look-at-the-way-customer-trends-can-determine-packaging-design

https://www.beveragedaily.com/News/Promotional-Features/A-close-look-at-the-way-customer-trends-can-determine-packaging-design https://www.canpack.com/capabilities/beverage-cans/beverage-cans-fx-overview/

https://www.beveragedaily.com/News/Promotional-Features/A-close-look-at-the-way-customer-trends-can-determine-packaging-design
https://www.canpack.com/capabilities/beverage-cans/beverage-cans-fx-overview/