86 mln euro na białka i peptydy w przemyśle spożywczym

Novo Holdings zainwestowało 86 milionów euro w 21st.Bio, duńską firmę zajmującą się zwiększaniem skali działalności bioprzemysłowej.

Jednym z głównych obszarów zainteresowania 21st.Bio jest produkcja białek i peptydów, które można wykorzystać w przemyśle spożywczym, materiałowym i rolniczym.

Platforma technologiczna 21st.Bio wywodzi się z wybranych części firmy Novozymes, która zapewnia 21st.Bio licencję na wyłączność w określonych granicach zastosowań.

Wiele błyskotliwych przemysłowych pomysłów biotechnologicznych nigdy się nie udaje, ponieważ wyzwania produkcyjne skutkują zbyt wysokimi cenami produktu końcowego. W związku z tym ogromna liczba skądinąd wspaniałych innowacji nie osiąga skali, w której są naprawdę istotne dla świata. W 21st.Bio możemy pomóc w ustaleniu odpowiedniej technologii do produkcji nowych cząsteczek i peptydów, a tym samym pomóc innowatorom w pomyślnym wykonaniu trudnego kroku od innowacji do wielkiego biznesu i wpływu na planetę. Uzyskaliśmy dostęp do wybranych unikalnych platform technologicznych Novozymes na zasadach komercyjnych, co oznacza, że ​​sukces 21st.Bio jest również sukcesem Novozymes – informuje Thomas Schmidt, współzałożyciel i dyrektor generalny 21st.Bio.

Źródło: foodbev.com