Polski producent pomaga Ukraińcom

Firma Tarczyński włączyła się w pomoc mieszkańcom dotkniętej wojną Ukrainy. Zaangażowanie obejmuje dostarczanie sprzętu wojskowego, środków pierwszej pomocy i produktów marki. Pierwsze dostawy dotarły do potrzebujących. W planach są już kolejne.

Razem dla Ukrainy

Drony, termowizory, GPS, kamizelki taktyczne oraz plecaki snajperskie – wysokiej jakości wojskowy sprzęt taktyczny to wsparcie materialne, które firma Tarczyński przekazała tym, których bezpośrednio dotyka sytuacja geopolityczna za naszą wschodnią granicą. Zadbano również o środki pierwszej pomocy jak i karimaty oraz śpiwory, które trafiły do potrzebujących.

Z zakładu w podwrocławskim Ujeźdźcu Małym wyjechało także 40 tysięcy paczek kabanosów, które, dzięki wsparciu partnerów, w tym miasta Wrocław, przekazane zostały na granicę polsko-ukraińską.

Nie mogliśmy przejść obojętnie obok sytuacji, która dotknęła Ukrainę. Jej obywatele mierzą się z niewyobrażalnym dramatem, jakiego nikt z nas nigdy nie chciałby doświadczyć. Wielu z nich od lat znajduje zatrudnienie w naszych zakładach – staramy się im pomóc w tej sytuacji, udzielając m.in. wsparcia relokacyjnego dla ich bliskich – mówi Jacek Tarczyński, prezes zarządu Tarczyński S.A.

Zaopatrzenie granicy polsko-ukraińskiej

W akcję pomocową zaangażował się także klub futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław, którego marka jest strategicznym sponsorem. W ramach wspólnej inicjatywy skompletowany został dodatkowy sprzęt taktyczny, którego na froncie brakuje.

Przyjaciele Panthers Wrocław – Lviv Lions – przydzieleni zostali na ten moment do patrolowania ulic Lwowa. Część z nich bierze udział w otwartej walce, której celem jest obrona Kijowa. Mimo licznych akcji nadal brakuje im przede wszystkim sprzętu wojskowego. Dlatego włączyliśmy się w pomoc właśnie w tym zakresie i cieszymy się, że tak wiele osób dołączyło do naszej zbiórki, by wspólnie pomóc – mówi Michał Latoś, prezes zarządu Panthers Wrocław.

W transporcie do Ukrainy znajdą się m.in. plecaki militarne, powerbanki, gazy pieprzowe, apteczki i kamizelki taktyczne czy wojskowe rękawice oraz nakolanniki.

Sponsorowany przez markę klub angażuje się w pomoc na wiele sposobów. Swoje zaangażowanie wyraziły europejskie kluby futbolu amerykańskiego i trenerzy z doświadczeniem w lidze NFL. Dzięki temu już w sobotę odbędzie się międzynarodowe szkolenie trenerskie, z którego dochód w całości zostanie przekazany na pomoc mieszkańcom Ukrainy. W czasie szkolenia prelekcje poprowadzą m.in. Gary Kubiak – 4-krotny zdobywca Super Bowl m.in. z Denver Broncos, Jim Herman – były trener NY Giants, NY Jets, Indianapolis Colts czy Neal Brown – główny szkoleniowiec uniwersytetu Virginia Tech.

Solidarność z Ukrainą wyraża również sponsorowana przez firmę Tarczyński Arena Wrocław. Membrana stadionu została podświetlona w narodowych żółto-niebieskich barwach.

Jak zapewnia firma, działania pomocowe trwają i w planach są już kolejne dostawy.