54 000 ton rpet rocznie. Alpla rozbudowuje zakład w Radomsku

Alpla inwestuje około ośmiu milionów euro w trzecią linię wytłaczania w zakładzie w Radomsku. Roczna zdolność produkcyjna wzrośnie z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET.

Dziesięć lat po otwarciu Zespół Recyklingu PET (PRT) Radomsko jest jednym z największych zakładów recyklingu tego surowca w Europie o zdolności produkcyjnej 54 000 ton peletu spożywczego rPET rocznie.

ALPLA oznacza zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych. Jako dostawca systemów opracowujemy produkty zoptymalizowane pod kątem recyklingu, przetwarzamy duże ilości recyklatu w produkcji i dbamy o efektywny recykling. Dzięki naszej globalnej koncentracji na recyklingu i naszemu zaangażowaniu w Europie Środkowej i Wschodniej wnosimy znaczący wkład w regionalny cykl „od butelki do butelki — wyjaśnia Dietmar Marin, dyrektor zarządzający działu recyklingu.

Promowanie pętli recyklingu

Do 2025 roku wszystkie butelki PET na napoje w UE powinny zawierać co najmniej 25 procent materiału pochodzącego z recyklingu pokonsumpcyjnego (PCR). Wraz z rozbudową zakładu w Polsce, Alpla tworzy podstawy do spełnienia wymagań UE na rynkach regionalnych. Aktywnie współpracujemy z klientami w celu tworzenia zamkniętych obiegów dla opakowań PET i towarzyszymy im na ścieżce zrównoważonego rozwoju. W tym celu już dziś dbamy o to, by sprostać jutrzejszym potrzebom i mamy już kilka doskonałych przykładów w rzeczywistości” – podkreśla Mariusz Musiał, Country Manager ALPLA Polska. „Dzięki tej inwestycji kierujemy się w szczególności na rynek polski i zapewniamy naszym klientom wystarczającą ilość rPET – dodaje Beata Szynkiewicz-Razik, dyrektor handlowy PRT Radomsko.

Instalacja trzeciej linii do wytłaczania w Radomsku stworzy dwanaście dodatkowych miejsc pracy i powiększy zespół do ponad 100 pracowników. PRT Radomsko od ponad dziesięciu lat jest synonimem najwyższej jakości i doskonałych wyników operacyjnych. Rozbudowa zakładu jest potwierdzeniem naszej wysoce zmotywowanej ekipy i umacnia naszą pozycję na rynku – mówi Marcin Jabłoński, dyrektor zakładu.