Polski Kongres Serowarski 2023 (zapowiedzi)

Święto polskiego sera, czyli Polski Kongres Serowarski edycja 2023 odbędzie się w Żninie w hotelu Cukrownia Żnin, w terminie 9-11 października (poniedziałek – środa) 2023.

Serdecznie zapraszamy serowarów z całej Polski.

 

 

W programie:

O prezentacji firmy Gfk Polonia:

Jak kształtuje się rynek serów w ostatnich miesiącach? Jakie produkty najczęściej trafiają do koszyków nabywców? Które kategorie odnotowały wzrosty, a które spadki? Na te i inne pytania podczas Polskiego Kongresu Serowarskiego odpowie Grzegorz Mech. Na podstawie danych GfK przedstawi trendy konsumenckie i zmiany w zwyczajach zakupowych, a także podsumuje obecną sytuację rynkową.

O prezentacji firmy Phimar:

Celem prezentacji jest być może odpowiedź na pytanie, czy te dwa tak różne i istotne procesy w produkcji serów da się pominąć, a być może  o coś innego w tak zadanym pytaniu chodzi? O tym jedynie przekonacie się Państwo uczestnicząc w naszej prezentacji… A może jakaś podpowiedź tkwi w tym, że uczestniczyć razem z nami będzie nasz Partner, firma KALT CHEESE TECHNOLOGY.

O prezentacji firmy OptiFlow:

Ser występuje w wielu odmianach. Tak jak wiele jest odmian sera, tak samo jest z preferencjami smakowymi konsumentów. Zmiana preferencji i stylu życia konsumentów, a także postęp technologiczny wymagają od producentów, zdolności do dostarczania innowacyjnych i elastycznych rozwiązań. Daniatech zdaje sobie sprawę z faktu, że sukces na dzisiejszym rynku mleczarskim zależy od umiejętności dostosowania się do zmian. Dlatego dostarcza klientom wysokiej jakości, wydajne produkty, które można dostosować do produkcji i łatwo rozbudować. Nasza prezentacja to niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się, jak miksery Daniatech mogą przynieść realne korzyści Twojemu biznesowi.

O prezentacji firmy SGS: 

Właściwe oznakowanie produktu spożywczego wprowadzanego na rynek to bardzo ważna kwestia. Na podmiot wprowadzający niewłaściwie oznakowany produkt mogą zostać nałożone kary finansowe lub nawet nakaz wycofania go z rynku. Błędnie oznakowany produkt może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia konsumentów. Podczas prezentacji omówię kwestie związane z oznakowaniem produktów spożywczych ze szczególnym uwzględnieniem serów. Przedstawię Państwu praktyczne wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę przy tworzeniu zapisów na etykiety.

O prezentacji firmy FOSS: 

Od lat wszystkie świadome Zakłady Mleczarskie starają się poprawić jakość swoich produktów mleczarskich, inwestując w sprawdzone rozwiązania do kontroli zarówno surowca jak i produktów gotowych.

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie szybkich analiz ilościowych to nie tylko rozwijany i udoskonalany przez lata sprzęt laboratoryjny, ale również szereg rozwiązań do kontroli międzyoperacyjnej z możliwością automatyzacji wielu systemów do optymalizacji i normalizacji procesów produkcyjnych.

Podczas konferencji z przyjemnością podzielę się z Państwem owocami wytężonej pracy Działu Badań i Rozwoju firmy FOSS nad rozwiązaniami do analiz ilościowych w sektorze mleczarskim.

 

 

 

tutaj relacja z edycji 2022:

Rekordowy Polski Kongres Serowarski – branża jak infrastruktura krytyczna