Przekąski dla psów i kotów na pokładzie samolotów

Hiszpańska linia lotnicza Vueling do swojego menu pokładowego dołoży ofertę skierowaną dla pupili. Linie z Barcelony są europejskimi pionierami w tym zakresie.

W kabinie samolotów linii Vueling można przewozić małe zwierzęta, których łączna waga wraz z transportem nie przekracza 8 kg, muszą też posiadać czip oraz paszport.

Hiszpańskiego przewoźnika zaopatrzy belgijski producent karmy dla zwierząt, a przekąski do oferty trafią już w najbliższym sezonie zimowym. Producent zapewnia stosowne certyfikaty dla przekąsek, które przyznają, że karma nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i środowiska. Producent mówi również, że wyroby są naturalne i posiadają wiele różnych smaków.

Linia może przewieźć 5 zwierząt na lot (limit nie obejmuje psów przewodników), a koszt przewozu jednego zwierzęcia to 60 euro.

Hiszpania ułatwia życie właścicieli psów i kotów – we wrześniu 2023 wprowadzono tam przepisy, które dotyczą m.in. przewożenia zwierząt publicznymi środkami transportu. Dzięki nim właściciele zwierząt mają możliwość wsiadania na pokład statku, samolotu czy pociągu wraz z pupilem pod warunkiem, że przestrzegają zasad bezpieczeństwa.

Vueling jest pierwszą linią w Europie, która postanowiła serwować jedzenie dla zwierząt w swoich samolotach, na świecie wyprzedziła ich Brazylia, linie Azul jako pierwsze na świecie zdecydowały się na taki krok.

 

źródło: https://dlapilota.pl/wiadomosci/hiszpania-pierwsza-europejska-linia-lotnicza-oferuje-przekaski-dla-psow-na-pokladzie