Pełny smak, zero alkoholu z instalacją API Schmidt Bretten GmbH

 

Na początku było to rozwiązanie awaryjne dla kierowców samochodów, z czasem stał się modnym, stylowym napojem. Piwo bezalkoholowe jest tak popularne, że na liście najczęściej spożywanych napojów zajmuje czwarte miejsce po kawie, wodzie i napojach gazowanych.

Dzięki piwu bezalkoholowemu przemysł browarniczy trafia w gusta wielu ludzi, od młodych dorosłych aż po seniorów, którzy ze względu na prowadzenie zdrowego trybu życia nie chcą spożywać napojów alkoholowych. Asortyment napojów bezalkoholowych wciąż rośnie. Wśród piw bezalkoholowych dominują piwa typu Pils i piwo pszeniczne. Oprócz nich na rynku istnieje wiele regionalnych i indywidualnych „własnych” odmiany napojów mieszanych. Konsumentów szczególnie przyciągają produkty o obniżonej wartości kalorycznej oraz zwiększonej zawartości soli mineralnych.

 

Na rynku istnieje wiele różnych technologii usuwania alkoholu z piwa metodami obróbki termicznej, takich jak rektyfikacja próżniowa, odparowywanie poprzez suszenie, odparowywanie poprzez wirowanie, w kolumnie obrotowej lub metodami obróbki opartymi na procedurach oddzielania membranowego, np. dializa i odwrócona osmoza.

Jednym z producentów, który obecnie dominuje na rynku dzięki zastosowaniu szczególnie łagodnej i ekonomicznej technologii usuwania alkoholu jest API Schmidt Bretten (Niemcy). Firma projektuje, produkuje i instaluje gotowe instalacje do usuwania alkoholu w procesie termicznym SIGMATEC. Firma z siedzibą na południu Niemiec jest od ponad 40 lat zaangażowana w badania i rozwój technologii usuwania alkoholu
(patrz zdjęcie 2 i 3).