Zmiana we władzach Związku Browary Polskie

Nowym prezesem zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie został Igor Tikhonov, który zastąpił na tym stanowisku Andrew Highcocka. Zmiana ta podyktowana była zmianą na stanowisku prezesa Kompanii Piwowarskiej, jednego z trzech członków ZPPP – Igor Tikhonov przejął tę funkcję od Andrew Highcocka w październiku br.

Nowy prezes Zarządu ZPPP posiada wieloletnie doświadczenie pracy na stanowiskach kierowniczych, w tym w branży FMCG, z którą związany jest od początku kariery zawodowej. W 2001 roku objął stanowisko dyrektora sprzedaży w firmie SABMiller.  W tej samej organizacji odpowiadał później za rozwój strategiczny w Rosji. Kompetencje kierownicze miał okazję szlifować także na rynkach Europy środkowo-wschodniej i południowej. W 2008 roku został mianowany dyrektorem generalnym spółki zależnej SABMiller na Ukrainie, a cztery lata później objął stanowisko dyrektora generalnego na Słowacji. Do Polski Igor Tikhonov przyjechał z Rumunii, gdzie jako szef spółki Ursus Breweries przyczynił się do uzyskania przez firmę pozycji lidera na rynku krajowym i osiągnięcia rekordowych przychodów na rynku węgierskim. Nowy prezes branżowej reprezentacji piwowarów za główny cel stawia sobie konsekwentne budowanie znaczenia polskiego piwa w kraju i na świecie.

Uznanie, jakim cieszy się polskie piwo wśród konsumentów w kraju i poza granicami Polski, to niezaprzeczalna wartość. Jesteśmy branżą o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki, ale także branżą odpowiedzialną społecznie, od lat prowadzącą skuteczne działania edukacyjne. Dlatego będziemy zarówno rozwijać naszą kategorię produktową jak też wspierać programy społeczne, m.in. rozpoczęty ostatnio przez NSZZ „Solidarność” program W RODZINIE SIŁA! –  powiedział Igor Tikhonov, prezes zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie.

źródło: informacja prasowa ZPPP Browary Polskie