Kompania Piwowarska nagrodzona tytułem Super Etyczna Firma

Kompania Piwowarska jako jedyna firma z branży spożywczej została uhonorowana tytułem „Super Etyczna Firma 2019” przyznanym przez dziennik „Puls Biznesu”. Tytułem tym wyróżniane są przedsiębiorstwa, które trzykrotnie z rzędu otrzymały tytuł Etycznej Firmy.

Kompania Piwowarska została doceniona za całokształt działań zgodnych z zasadami etycznego biznesu i najlepszych praktyk w rynku. Organizator patrzył na takie wartości, jak profesjonalizm, postępowanie zawsze zgodnie z prawem i normami etycznymi. Ważne były również odpowiedzialność społeczna i poszanowanie innych, budowanie dobrych relacji między pracownikami, satysfakcja klienta i zasady uczciwej konkurencji. Ale także innowacyjność, otwartość czy zaangażowanie się w działalność na rzecz różnych grup interesariuszy. Kompania Piwowarska przez ostatnie 3 lata pod rząd zdobywała tytuł „Etyczna Firma”, dlatego w tym roku firma otrzymała laur „Super Etyczna Firma 2019”.

To szczególne wyróżnienie dla Kompanii Piwowarskiej, zwłaszcza, że w tym roku było o 20 proc. więcej zgłoszeń. Nasze podejście opiera się na jasnych i czytelnych zasadach zarówno tych wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wierzymy, że etyka to m.in. pomoc innym. Dlatego dzisiaj skupiamy się przede wszystkim na tych, którzy najmocniej odczuwają skutki pandemii i potrzebują naszego wsparcia np. sektor Horeca, służba zdrowia powiedziała Iwona Jacaszek – Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.

Iwona Jacaszek-Pruś – Dla nas bycie etycznym oznacza także dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i utrzymanie ciągłości biznesu.

 

Plebiscyt organizowany jest przez dziennik „Puls Biznesu” w partnerstwie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i PKN Orlen. Partnerem merytorycznym jest PwC.

Kompania Piwowarska skupia trzy browary: Tyskie Browary Książęce, Browar Dojlidy w Białymstoku i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu. To w nich KP warzy znane wszystkim piwa, między innymi: Żubra, Tyskie, Lecha, Redd’sa, a także kolekcję specjalności Książęcego. W ofercie KP znajdują się również piwa czeskie: Pilsner Urquell i Kozel. Dostępne są także piwa bezalkoholowe sygnowane marką Lech Free 0.0% oraz Tyskie 0,0%.

źródło: Kompania Piwowarska