AstraZeneca sweets

Deser o nazwie AstraZeneca lub pizza Sputnik – takie propozycje smakowe powstały na Węgrzech dla miłośników niekonwencjonalnych wyrobów cukierniczych. Jak twierdzi portal Bors, te produkty idą jak woda.

Któregoś dnia zaproponowałam mężowi, żebyśmy stworzyli desery, nazywające się tak jak szczepionki – informuje Katalin Benkoe, kierowniczka cukierni Sulyan z Veresegyhaz.

Cukiernia przygotowała przeróżne rodzaje pianek, podawanych ze strzykawkami, które można wysysać, zamiast jeść łyżeczką. “Zastrzyk Musu” występuje w pięciu wariantach smakowych noszących nazwy preparatów, którymi można zaszczepić się na Węgrzech.

Benkoe twierdzi, że początkowo goście dziwnie patrzyli na sprzedawców, widząc za szybą Modernę lub Pfizera, lecz prezentowane desery szybko zaczęły się cieszyć popularnością.

Sputnik ma smak grejfrutowy, Moderna – kokosowy, AstraZeneca – cytrynowy, Pfizerzielona herbata, a Sinopharm jest słodko – kwaśny. Różnią się również kolorami.

Okazało się, że to dobry pomysł, kupuje je wiele osób. Bardzo się cieszymy, że w ten sposób możemy wnieść trochę radości w nasze codzienne życie – mówi Benkoe.

Źródło: pap.pl
Źródło zdjęć: Sulyán Cukrásda