Srebrna nagroda TPM dla Browaru Elbląg

Browar w Elblągu dołączył do grona browarów nagrodzonych Srebrną Nagrodą TPM. To już trzeci należący do Grupy Żywiec i dziesiąty europejski browar Grupy Heineken, który może pochwalić się tym wyróżnieniem.

TPM, czyli Total Productive Management jest strategią zarządzania, która polega na ciągłej poprawie procesów i zwiększaniu efektywności. Jednym z jego fundamentów jest kompetentny i zmotywowany zespół specjalistów, liderów i pracowników produkcyjnych, którzy stale poszerzają swoje umiejętności. W Grupie HEINEKEN istnieje przejrzysty system certyfikacji browarów pod względem działania TPM, a możliwe do zdobycia poziomy to: żelazo, brąz, srebro oraz złoto (world class management).

Srebrne wyróżnienie oznacza doskonałość operacyjną Browaru Elbląg na poziomie globalnym. Jego uzyskanie było możliwe dzięki wysokim wynikom w zakresie bezpieczeństwa, jakości produkcji, a także podejmowania ciągłych wyzwań, których wymaga coraz bardziej dynamiczny rynek. Nagroda oznacza autonomiczność zespołów produkcyjnych, podnoszenie kompetencji technicznych operatorów oraz możliwość szybkiego osiągania najważniejszych wskaźników operacyjnych.


Zdobycie srebrnego odznaczenia TPM było możliwe dzięki wynikom, jakie osiąga Browar oraz metodom ich dostarczania. Kryteria przyznawania Total Productive Management mówią m.in. o jakości produktu, wydajności linii oraz minimalizowaniu zużycia wody i energii. W ostatnich latach wdrożyliśmy szereg działań, które przyczyniły się do ciągłego zwiększania naszej efektywności. Co ważne, nasze wyniki są stabilne dzięki zaangażowaniu całego zespołu. Wszyscy pracownicy browaru uczestniczą w projektach usprawniających – mówi Mariusz Bitniok, Dyrektor Browaru w Elblągu. – To wszystko jest możliwe dzięki sprawnemu systemowi przepływu informacji. Pracownicy mają swój wkład w rozwiązywanie problemów. Razem celebrujemy sukcesy, a dobrymi praktykami dzielimy się wewnętrznie oraz zewnętrznie.
Srebro TPM to kolejny krok na drodze rozwoju Browaru w Elblągu. W ostatnich latach browar stawia na elastyczność produkcji i zwiększanie efektywności energetycznej oraz wykorzystanie zasobów odnawialnych. Bezkompromisowym priorytetem załogi jest także bezpieczeństwo. Ostatnie inwestycje w browarze obejmują m.in. instalację do produkcji piwa Heineken (2022), nowe linie na rozlewie butelkowym, dzięki którym stało się możliwe produkowanie wielu produktów z portfolio Grupy Żywiec (2020); powstanie nowego centrum dystrybucji, wspierającego logistykę (2019). Browar regularnie wyróżniany jest także za najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy – w ubiegłym roku zakład odebrał Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy wręczaną przez Centralny Instytut Bezpiecznej Pracy.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Liderzy Optymalizacji Produkcji (14-15 marca 2024), podczas której zwiedzimy nagrodzony zakład produkcyjny

Liderzy Optymalizacji Produkcji LOP (zapowiedzi)